Poznaj Mazdę CX-5
Początek nowej ery Mazdy

Początek nowej ery Mazdy

Dzięki nowatorskiemu podejściu inżynierów Mazdy do projektowania i produkcji, twórcy SKYACTIV skutecznie połączyli pozornie wykluczające się założenia i zaprezentowali nową linię silników, skrzyń biegów, układów jezdnych i karoserii, które oferują klientom zupełnie nowe wartości.

Projektanci tego wyjątkowego modelu skupili się na czterech kluczowych wartościach, jakie ze sobą niesie. Stąd przyjemny dla oka, wzbudzający pozytywne emocje kształt karoserii oraz znakomita funkcjonalność i jakość wykonania wnętrza. Odpowiedzialność za środowisko była również najwyższym priorytetem, zarówno jeśli chodzi o wpływ samochodu na środowisko, jak i bezpieczeństwo. Wreszcie żywiołowa, lecz przewidywalna dynamika jazdy była obowiązkowa dla najnowszego modelu Mazdy.

Wyjątkowe zespoły napędowe CX-5 mają wszystkie cechy, które czynią samochód przyjemnym w jeździe i posiadaniu; dzięki wyższemu momentowi obrotowemu, lepszej reakcji na przyspieszanie i mniejszemu zużyciu paliwa. To najnowsze wcielenie Odpowiedzialnego Zoom-Zoom – samochód reagujący dokładnie tak, jak kierowca się spodziewa.

Użytkownik otrzymuje również wszystkie zalety wynikające ze strategii obniżania masy wprowadzonej przez Mazdę. Aby obniżyć masę aut kolejnej generacji o minimum 100kg, inżynierowie szukali potencjalnych miejsc do optymalizacji w taki sposób, aby zyskiwała na niej sztywność nadwozia i bezpieczeństwo pasażerów. Poza wyjątkowym bezpieczeństwem pasywnym uzyskanym dzięki zupełnie nowemu projektowi karoserii zgodnemu z założeniami koncepcji SKYACTIV, CX-5 dysponuje również wieloma systemami aktywnymi, wcześniej niedostępnymi w samochodach tego segmentu. Nie do pominięcia jest również wyjątkowo dobra widoczność, jaką cieszyć może się kierowca.

Początek nowej ery Mazdy

 

To tylko jeden z przykładów inteligentnego projektowania Mazdy CX-5. Podstawą nowego wyglądu samochodów marki jest innowacyjna idea “KODO – Dusza Ruchu”, z jej wyraźnie zaznaczoną przednią częścią samochodu i wyjątkowym „skrzydłem”, które podkreśla przeprojektowaną, pięcioboczną osłonę chłodnicy. Przestronna kabina i zaskakujące rozwiązania Karakuri, takie jak wyjątkowe tylne fotele składane w proporcjach 4:2:4, czy intuicyjnie obsługiwany system informacyjno-multimedialny HMI sprawiają, że CX-5 wznosi wygodę na zupełnie nowy poziom.
Dzięki swobodnie adaptowalnemu w miarę potrzeb wnętrzu, przewidywalnemu prowadzeniu, wiodącym w klasie zużyciu paliwa i emisji CO2, Mazda CX-5 podnosi poprzeczkę w klasie kompaktowych SUV-ów na nowy poziom.

WIDEO

Mazda CX-5

2013-05-17 11:20